Na co se ptát při dni otevřených dveří: Tipy pro návštěvu

Na co se ptát při dni otevřených dveří: Tipy pro návštěvu

Zvědaví na den otevřených dveří? Chcete se připravit na návštěvu a získat veškeré potřebné informace? Přinášíme vám tipy, na které se ptát, aby vám tento speciální den opravdu vyšel!
Důležité přípravy před dnem otevřených dveří

Důležité přípravy před dnem otevřených dveří

Předtím než se zúčastníte dne otevřených dveří na škole, je dobré se připravit. Přemýšlejte o otázkách, které byste chtěli položit a co by vás zajímalo. Zde je několik tipů, abyste si udrželi přehled a získali co nejvíce informací z vaší návštěvy.

 1. Program akce: Zajímá vás, jaký bude průběh dne otevřených dveří? Zkontrolujte si program akce, abyste věděli, kdy se konají prezentace, prohlídky areálu a další aktivity. Můžete se také zeptat, zda bude k dispozici průvodce, který vám bude pomáhat v průběhu dne.

 2. Studijní programy: Pokud jste již rozhodnutí ohledně oboru či studijního programu, který vás zajímá, nezapomeňte se zeptat na podrobnosti. Zajímá vás například o rozsah a obsah studijních předmětů? Mohli byste se také zeptat na možnosti zaměření a praxe, které vám škola nabízí v rámci vašeho zájmu.

 3. Možnosti financování: Finanční stránka studia je věc, kterou se vám může vyplatit zjistit. Zeptejte se na různé možnosti financování studia, jako jsou stipendia, půjčky a pracovní příležitosti. Může vám také být užitečné se informovat o eventuálních školních slevách a stipendijních programech.

 4. Mezinárodní výměny: Pokud máte zájem o mezinárodní zkušenost, bude to dobrá příležitost se zeptat na možnosti mezinárodního studia a studentské výměny. Dotazujte se na spolupráci s dalšími univerzitami a možnosti studovat v zahraničí v rámci vašeho studijního programu.

Na dnech otevřených dveří se snažte využít co nejvíce času a získat co nejvíce informací, které vám pomohou v rozhodování o vaší budoucí škole. Nebojte se klást otázky a být aktivní – je to příležitost, jak získat potřebné informace a zapojit se do komunity budoucí školy.

Jaké otázky položit ohledně studijních programů?

Při návštěvě dne otevřených dveří na univerzitě je důležité se ptát správných otázek, abyste získali co nejvíce informací o studijních programech, které vás zajímají. Zde je několik tipů, na co se ptát:

 1. Jaké jsou hlavní předměty a kurzy ve studijním programu? Zjistěte, jaké jsou základní a volitelné předměty v rámci programu a zda se zaměřuje na vaše hlavní zájmy a cíle.

 2. Kolik studentů je přijímáno do programu každý rok? Tímto se dozvíte, jak konkurenceschopný je program a zda je na vaši přijetí reálná šance.

 3. Jaké jsou výsledky a úspěchy absolventů tohoto studijního programu? Zeptejte se na to, zda má program dobré pracovní příležitosti pro absolventy a zda jsou absolventi úspěšní ve své kariéře.

 4. Jaká je dostupnost praxe nebo stáží pro studenty? Zjistěte, zda program nabízí možnosti získat praxi ve svém oboru a jak by vás škola mohla podpořit v hledání těchto příležitostí.

 5. Jaký je poměr učitelů a studentů? Tímto zjišťujete, jak blízko budete pracovat s profesory a zda budou mít čas a prostor pro individuální konzultace.

Pokud se na tyto otázky zeptáte, získáte lepší představu o studijních programech a budete moci udělat informované rozhodnutí.
Návštěva místností a vybavení

Během dne otevřených dveří je klíčové si nejen prohlédnout místnosti, ale také se podívat na veškeré vybavení, které škola nabízí. Zde je seznam otázek, které byste měli zvážit ptát se během vaší návštěvy:

 1. Jaké jsou možnosti využívání jednotlivých místností? Například, zda se místnosti využívají pro výuku, skupinovou práci nebo pracovní aktivity.

 2. Jaké vybavení je k dispozici ve třídách? Zajímá vás, zda mají třídy moderní interaktivní tabule, projektor, nebo jiná technologická zařízení, která by mohla přispět ke kvalitní výuce.

 3. Co poskytuje škola pro sportovní aktivity? Je dobré vědět, zda je škole vybavena tělocvična, hřiště nebo jiné místo pro sportovní aktivity.

 4. Existují speciální místnosti pro umělecké nebo vědecké aktivity? Ujistěte se, zda škola poskytuje laboratoře pro přírodovědné experimenty, ateliéry pro výtvarnou výchovu, nebo například hudební místnosti pro výuku hudby.

 5. Jaká další zařízení a zdroje jsou k dispozici ve škole? Toto se může týkat knihovny, počítačových laboratoří, jídelny, nebo dalších prostor určených pro speciální aktivity.

Pokud máte nějaké konkrétní otázky, nebo si během prohlídky všimnete dalšího vybavení, neváhejte se zeptat průvodce.
Jak získat informace o přijímacím řízení?

Jak získat informace o přijímacím řízení?

Při plánování návštěvy dne otevřených dveří v rámci přijímacího řízení je důležité si připravit otázky, které vám pomohou získat veškeré potřebné informace. Zde je několik tipů, na co se ptát:

 1. Studijní program: Zajímejte se o obsah a strukturu studijního programu, jaké předměty se vyučují, jaké jsou možnosti specializace a jakými dovednostmi se získaným titulem budete disponovat.

 2. Aktivity a výzkum: Zeptejte se na možnosti účasti ve výzkumných projektech, odborné praxe či možnosti zapojení do studentských organizací a aktivit. Takto získáte představu o mimoškolních možnostech rozvoje a zapojení.

 3. Podmínky přijetí: Nezapomeňte se informovat o podmínkách přijetí, jaké jsou body systému hodnocení, jaká je váha přijímacího pohovoru či přijímací zkoušky a jaké jsou požadavky na předložení dokumentace.

 4. Možnosti financování: Je nutné zjistit, jaké jsou možnosti financování studia, zda jsou dostupné stipendia, granty nebo zda je možnost zaměstnání na univerzitě či mimo ni.

 5. Kampus a vybavení: Zajímejte se také o kampus a prostředí, ve kterém byste studovali. Informujte se o knihovnách, laboratořích, sportovních zařízeních a dalším vybavení, které vám bude k dispozici.

Nemusíte se bát ptát na další informace, které jsou pro vás důležité. Je to příležitost, kterou můžete využít ke získání všech potřebných informací a získání lepšího přehledu o studijním programu, který vás zajímá.
Zajímavé aktivity a prezentace k prohlédnutí

Zajímavé aktivity a prezentace k prohlédnutí

Chystáte se na den otevřených dveří a nevíte, na co se při návštěvě zaměřit? Nebojte se, máme pro vás připravené tipy, které vám pomohou získat co nejvíce informací o naší škole a zajímavých aktivitách, které nabízíme.

Pokud vás zajímá sport, rozhodně nevynechejte prezentaci našeho sportovního oddílu. Na této prezentaci se dozvíte o různých sportovních aktivitách, které u nás můžete provozovat. Zjistíte například, jestli je možné se zapojit do fotbalového nebo volejbalového týmu, a jaké jsou možnosti tréninku a soutěžení.

Další zajímavou aktivitou, kterou můžete navštívit, je prezentace našeho dramatického kroužku. Pokud vás láká herectví nebo vás zajímá tvorba divadelních her, rozhodně si tuto prezentaci nenechte ujít. Zde se dozvíte o tom, jaké divadelní aktivity v rámci školy probíhají, jaké jsou možnosti účinkování ve školních představeních a jakým způsobem můžete rozvíjet své herecké a tvůrčí schopnosti.

Na co se ptát při dni otevřených dveří závisí na vašich zájmech a preferencích. Ujistěte se, že se dozvíte veškeré potřebné informace o aktivitách a prezentacích, které vás zajímají nejvíce. Buďte aktivní a bez obav se dotazujte na vše, co vás zajímá. Naši pracovníci jsou připraveni vám odpovědět a poskytnout vám veškeré informace, které potřebujete.
Seznamování s učiteli a studenty

Seznamování s učiteli a studenty

je jedním z nejdůležitějších aspektů dnů otevřených dveří ve školách. Jedná se o skvělou příležitost pro rodiče a budoucí studenty seznámit se s tím, jaké prostředí a lidé je budou při jejich studiu provázet. Při návštěvě se nebojte ptát! Zde jsou některé otázky, které byste měli zvážit:

 1. Jaký je vzdělávací plán? Je důležité zjistit, jaké předměty se v školním roce vyučují a jakým způsobem je výuka strukturovaná. Zjistěte také, zda škola nabízí nějaké speciální programy nebo kurzy, které by mohly vášm zájmům a cílům vyhovovat.

 2. Jaká je interakce mezi učiteli a studenty? Zjistěte, jaké jsou metody výuky a jaký podíl učitele v hodinách zaujímá aktivní roli. Ptáte se také na to, jakým způsobem učitelé motivují studenty a jaké jsou možnosti individuální podpory.

 3. Jaké jsou možnosti mimoškolních aktivit? Škola by měla nabízet různé aktivity mimo standardní hodiny výuky. Zeptejte se na školní kroužky, sportovní týmy, klubovou činnost či jiné zájmové skupiny. To může být důležité pro rozvoj dítěte mimo učební osnovy.

 4. Jaká je komunikace mezi školou a rodiči? Je klíčové zjistit, jaká je politika školy ohledně komunikace mezi učiteli a rodiči. Zeptejte se, jak jsou rodiče informováni o pokroku a chování svých dětí a jaké jsou možnosti setkání se školou, jako jsou rodičovské porady nebo individuální konzultace.

Pamatujte, že dnem otevřených dveří je jedinečná příležitost získat potřebné informace a zodpovědět své otázky. Aktivně se zapojte do rozhovorů s učiteli a studenty, abyste získali co nejlepší představu o školním prostředí a jeho osobnostech.
Důležité informace o ubytování a stravování

Důležité informace o ubytování a stravování

V rámci dne otevřených dveří je důležité získat veškeré potřebné informace o ubytování a stravování naší školy. Přinášíme vám několik tipů, na které se můžete ptát a co byste měli vědět při své návštěvě.

 1. Ubytování:

  • Zajímá vás, zda škola poskytuje internátní ubytování nebo zda žáci bydlí mimo školu v rodinách či v jiných ubytovacích zařízeních?
  • Můžete se také zeptat na vybavení pokojů, zda mají vlastní koupelnu nebo zda jsou společné sociální zařízení.
  • Ptejte se na možnosti rozdělení do skupin a jak jsou prováděny kontroly a dohled nad studenty.
 2. Stravování:
  • Informujte se o jídelníčku, zda je možné upravit stravování případných alergií nebo dietních omezení.
  • Ptejte se na stravovací zařízení v okolí. Jsou v dosahu obchody, restaurace nebo kavárny?
  • Zeptejte se také na možnost volby jídel, zda je k dispozici vegetariánské nebo veganské stravování.

Těmito otázkami si nejen získáte ucelený obraz o ubytování a stravování naší školy, ale také budete mít přehled, jak jsme zaměřeni na individuální požadavky a potřeby našich studentů.
Vyhodnocení a rozhodování po návštěvě

Vyhodnocení a rozhodování po návštěvě

Po návštěvě dne otevřených dveří je důležité udělat si čas na vyhodnocení a rozhodování. Abyste co nejlépe využili svého času na tomto dni, je dobré si připravit několik otázek, na které chcete získat odpovědi. To vám pomůže lépe pochopit, zda je daná instituce, například škola nebo firma, to pravé místo pro vás.

Zde jsou některé tipy na otázky, které byste měli zvážit při návštěvě dne otevřených dveří:

 1. Jaké jsou hlavní předměty/obory nabízené v této instituci a jaké jsou jejich specifikace?
 2. Jaký je přístup učitelů ke studentům? Jsou k dispozici konzultace?
 3. Jaké jsou možnosti uplatnění po absolvování?

Další otázky by mohly být zaměřeny na specifické informace, které vás zajímají, například dotazy ohledně financování studia, možností zahraničního studia nebo praxe a podobně. Nebojte se také ptát na zkušenosti současných studentů nebo zaměstnanců instituce, aby vám mohli poskytnout jejich pohled na výhody a nevýhody.

V důsledku toho, bude mnohem snazší. Buďte aktivní a nebojte se ptát, aby váš výběr byl co nejpřesnější a nezapomeňte si po návštěvě udělat poznámky, abyste si pamatovali důležité informace, které jste se dozvěděli. Doufáme, že náš článek vám pomohl získat přehled o tom, na co se ptát při dni otevřených dveří. Nezapomeňte si připravit otázky, zájmové oblasti a mít představu o svých potřebách. Otevřených dveří si užijte plnými doušky a získávejte důležité informace pro svou rozhodovací strategii.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *